Strona g³ówna » Aktualno¶ci » Rusza 9. edycja Festiwalu Muzyka Zaklêta w Drewnie
drukuj drukuj

AKTUALNO¦CI

Ostatnie aktualno¶ci MOT

16-04-2024
Dotacje dla bran¿y HoReCa

11-04-2024
Dodatkowy nabór dla szkó³ ponadpodstawowych w ramach projektu „Poznaj region – wyprawy turystyczne po ma³opolsce”

18-03-2024
3. Ma³opolski Festiwal Balonowy "Odlotowa Ma³opolska"

27-02-2024
Nabór uczestników na wyprawy turystyczne po Ma³opolsce organizowane w ramach projektu „Poznaj region - wyprawy turystyczne po Ma³opolsce”

04-01-2024
Dajcie siê ugo¶ciæ zim± w Ma³opolsce! Program „Ma³opolska Aktywnie Zim±” podpowie, czego nie mo¿ecie przegapiæ!

08-12-2023
Odkryj Ma³opolskê: Choinki pod choinkê – od RMF FM i Ma³opolski!

23-11-2023
Ma³opolska na targach TT Warsaw

29-09-2023
Nabór uczestników na wizyty turystyczno-kulturalne organizowane w ramach projektu „POZNAJ REGION”

Rusza 9. edycja Festiwalu Muzyka Zaklêta w Drewnie 13.05.2015

Ju¿ od 9 lat w scenerii Szlaku Architektury Drewnianej w Ma³opolsce odbywa siê niezwyk³y Festiwal. W zabytkowych ko¶cio³ach, cerkwiach, dworach, a tak¿e w skansenach i miejscowo¶ciach, w których przetrwa³a drewniana zabudowa, rozbrzmiewa ró¿norodna muzyka. Wystarczy spojrzeæ na wnêtrza ¶wi±tyñ pokryte wielobarwn± polichromi±, kilkusetletnie rze¼by, obrazy, o³tarze, ikonostasy, by przenie¶æ siê w inny wymiar. Wystarczy wybraæ siê na spacer do skansenów i ma³opolskich miasteczek z drewnian± zabudow±, by podczas plenerowych wydarzeñ oderwaæ siê od codzienno¶ci i z³apaæ energiê do pokonywania codziennych wyzwañ.

Ca³e lato w ró¿nych zak±tkach „drewnianej Ma³opolski” zagraj± znani muzycy zaprzyja¼nieni ze Szlakiem. Wykonanie koncertów muzyki klasycznej powierzone zostaje wybitnym artystom profesorom i absolwentom Akademii Muzycznej w Krakowie oraz Akademii Muzycznej w Katowicach, którzy szkolili swoje umiejêtno¶ci w najwa¿niejszych muzycznych o¶rodkach europejskich. Nie zabraknie tak¿e muzyki autorskiej, powsta³ej w wyniku po³±czenia ró¿nych zainteresowañ muzyków - nie tylko jazzu, ale tak¿e polskich, ukraiñskich i ³emkowskich ludowych brzmieñ, muzyki granicy Azji i Europy, Ba³kanów (Serbia i Bu³garia) i muzyki klezmerskiej.

Pos³uchajcie, co maj± do powiedzenia ró¿norodne g³osy, skrzypce, wiolonczela, klawesyny, fortepian, gitary, mandola, kontrabas, flet, instrumenty perkusyjne – brzmienia zaklête w drewnie w roku 2015.

 

Wróæ do Aktualno¶ci
 
WSPÓ£PRACA
          Kraków
      Ma³opolska