MSIT
Strona główna » Aktualności » Sezon zimowy 2017/2018 otwarty!
drukuj drukuj

AKTUALNOŚCI

Ostatnie aktualności MOT

20-09-2018
Polska Zobacz Więcej – Weekend za Pół Ceny – 5-7 października

20-09-2018
Święto Szlaku Orlich Gniazd już 22 września!

18-09-2018
III Krakowski Kongres Turystyki Medycznej

13-09-2018
Święto Szlaku Orlich Gniazd - Rabsztyn w sarmackich klimatach

12-09-2018
Konserwatorzy dzieł sztuki przy pracy

07-09-2018
Na wsi najlepiej w Malowanych Wierchach!

04-09-2018
Misja gospodarcza do Małopolski touroperatorów z rynku skandynawskiego

31-08-2018
Ogłoszenie wyników naboru na na targi krajowe realizowane w II półroczu roku 2018 i w 2019 roku

Sezon zimowy 2017/2018 otwarty! 18.12.2017

W piątek 15 grudnia w Stacji Narciarskiej Laskowa-Kamionna w Laskowej, k. Limanowej uroczyście zainaugurowany został sezon zimowy 2017/2018!!!

11 edycję wydarzenia rozpoczęło seminarium pt. „Małopolska – aktywnie i bezpiecznie zimą”. Jego uczestnicy zapoznali się z zimową ofertą Województwa Małopolskiego, na którą składają się nie tylko atrakcje stacji narciarskich, ale także trasy biegowe i skitourowe, baseny termalne czy regionalne karczmy. Po pełną informację o atrakcjach zimowej Małopolski warto sięgnąć do nowego wydawnictwa Małopolskiej Organizacji Turystycznej, które w Laskowej miało swoją premierę! Informacją służą także pracownicy punktów Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej, których przedstawiciele podczas wydarzenia odebrali świadczące o jakości ich pracy certyfikaty.

Ciekawostką w ramach seminarium było również wystąpienie Cezarego Zamany, jednego z najbardziej utytułowanych polskich kolarzy, który opowiedział, co łączy narty z rowerem, a także prezentacja nowoczesnych tras narciarstwa biegowego w Ptaszkowej.

Druga część konferencji poświęcona została kwestii bezpieczeństwa na stoku. Ten istotny temat poruszył Mariusz Zaród - Naczelnik Grupy Podhalańskiej GOPR oraz mł. insp. Piotr Kulesza – Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w  Krakowie.


Odpowiednich zachowań podczas zimowego wypoczynku uczyli się też najmłodsi uczestnicy Otwarcia Sezonu Zimowego. Do wspólnej zabawy i nauki zaprosił ich Inspektor Wawelek wraz z policjantami z Komendy Wojewódzkiej. Nie zabrakło konkursów wiedzy oraz szkoleń z pierwszej pomocy pod okiem wykwalifikowanych ratowników medycznych. Dzięki Fundacji Dzień Dobry dzieci wzięły udział w zajęciach z instruktorami narciarstwa oraz grach i konkursach na świeżym powietrzu. Poznawały także zasady bezpieczeństwa na stoku i zasady wzywania pomocy. Na miejscu nie zabrakło także specjałów regionalnych, z których słynie Ziemia Limanowska, takich jak m.in. suska sechlońska, soki Wincentego, sery czy tradycyjny chleb ze smalcem.


O godzinie 16:00 wszyscy goście zgromadzili się przed budynkiem stacji. Uroczystego otwarcia sezonu zimowego dokonali: Leszek Zegzda – Członek Zarządu Województwa Małopolskiego i Prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej, Urszula Nowogórska – Przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego, Jan Puchała – Starosta Limanowski, Czesław Stanisławczyk – Wójt Gminy Laskowa, oraz Daniel i Sebastian Chwastek – właściciele Stacji Narciarskiej Laskowa-Kamionna. Tuż po oficjalnym otwarciu w niebo wystrzeliły fajerwerki, a wśród gości pojawił się Mikołaj.


Choć w Laskowej zabrakło śniegu na dolnej stacji, w wielu miejscach Małopolski można już korzystać ze stoków. Narciarzy zaprasza m.in. Kasprowy Wierch, ośrodki w Białce i Bukowinie Tatrzańskiej, Czarny Groń w Rzykach, Jurgów Ski, Kasina Ski, Jaworzyna Krynicka, Małe Ciche, Tylicz-Ski oraz Master Ski w Tyliczu – gospodarz ubiegłorocznego Otwarcia Sezonu Zimowego.

Zapraszamy na narty do MałopolSki!

Organizatorem Ogólnopolskiego Otwarcia Sezonu Zimowego była Małopolska Organizacja Turystyczna przy współpracy Powiatu Limanowskiego i Gminy Laskowa. Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

 

Więcej zdjęć z wydarzenia: www.facebook.com/pg/mot.krakow/photos/?tab=album&album_id=2021706744719295

Wróć do Aktualności
 
WSPÓŁPRACA
          Kraków
      Małopolska