MSIT
Strona główna » Aktualności » Najlepsza Stacja Narciarska Małopolski - zgłoś kandydatów!
drukuj drukuj

AKTUALNOŚCI

Ostatnie aktualności MOT

13-11-2018
Misja gospodarcza touroperatorów z Portugalii

30-10-2018
Misja gospodarcza touroperatorów ze Szkocji

22-10-2018
Koncert zaduszkowy Festiwalu "Muzyka Zaklęta w Drewnie"

18-10-2018
Wybierz najlepszy produkt turystyczny w Polsce!

08-10-2018
Wielkie Odkrywanie Małopolski już po raz 19!

02-10-2018
100 biur zarejestrowało się już na II Międzynarodowy Kongres Turystyki Religijnej i Pielgrzymkowej w Krakowie

27-09-2018
Salon turystyczny TOP RESA w Paryżu

26-09-2018
Małopolska Wieś z Tradycją

Najlepsza Stacja Narciarska Małopolski - zgłoś kandydatów! 28.12.2017

O prestiżowe tytuły będą walczyć stacje i szkoły narciarskie, instruktorzy i trasy narciarstwa biegowego. Na Państwa zgłoszenia czekamy do 19 stycznia 2018 r.

Właściciele małopolskich ośrodków narciarskich nie poddają się, choć natura skąpi śniegu. Gdy tylko temperatury spadają poniżej zera odpalają armatki śnieżne. To dzięki temu na wielu stokach są doskonałe warunki. - Jeździmy, jeździmy, jeździmy – mogą więc informować kolejne stacje. I choćby tylko za to warto je docenić! Rozpoczynamy więc XV już plebiscyt „Najlepsza Stacja Narciarska Małopolski 2017/2018 - Bezpiecznie i rozważnie”. - Świetnie wpisuje się w politykę sportową naszego regionu – zaznacza Leszek Zegzda, prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej.

Pięć kategorii

W naszym regionie jest już ponad 60 stacji narciarskich. Które z nich zasłużą na prestiżowe tytuły „Najlepszej Stacji Narciarskiej Małopolski”? O tym zadecydują Państwo, narciarze i snowboardziści, oddając na nie głosy w naszym plebiscycie. W głosowaniu biorą udział wszystkie duże (co najmniej dwa krzesełka) i małe stacje narciarskie, a także trasy biegowe rekomendowane przez Małopolską Organizację Turystyczną.

Doskonale jeżdżący na nartach i snowboardzie, sympatyczni, mili, uśmiechnięci, potrafiący znaleźć wspólny język z dziećmi oraz dorosłymi, ale także przełamać lęk przed jazdą na nartach, a przy tym profesjonaliści – tak powinni prezentować się instruktorzy. Jeśli takich spotkacie u progu swojej kariery narciarskiej, także będziecie mogli oddać na nich swój głos. Docenicie w ten sposób ich kunszt, wiedzę i talent. Do 19 stycznia 2018 roku czekamy zaś na zgłoszenia kandydatów do tytułu „Najlepszej Szkoły Narciarskiej” i „Najlepszego Instruktora Narciarstwa” (stacja@gk.pl – w temacie wiadomości prosimy wpisać „Plebiscyt”). W jednej wiadomości e-mail można zgłosić tylko jedną kandydaturę w danej kategorii. To pierwszy etap naszego plebiscytu.

Co robić, gdy już zjedziemy ze stoku? Basen, sauna, siłownia, kręgle? A może bardziej aktywnie - łyżwy, jazda na koniu lub skuterze, ognisko na świeżym powietrzu albo wieczorne tańce w dyskotece lub klubie nocnym. „Coś więcej niż narty” – to kolejna kategorii naszego plebiscytu. Wygra ją ta stacja, która przygotuje najatrakcyjniejszą ofertę aktywnego wypoczynku.

Zostaną także nagrodzone stacje przyjazne rodzinie, a więc takie, które potrafią zagospodarować czas wszystkim - zarówno dzieciom, jak i rodzicom oraz dziadkom. Na wyróżnienie – jak co roku - liczyć mogą również ośrodki szczególnie dbające o bezpieczeństwo na stokach.

Wielki finał

2 lutego 2018 r. w „Gazecie Krakowskiej” zostanie opublikowana lista stacji, szkół, instruktorów oraz tras biegowych dopuszczonych do II etapu plebiscytu. Od tego momentu rozpocznie się walka o prestiżowe tytuły – będzie trwała do 26 lutego do godz. 20.

W plebiscycie zwyciężą te ośrodki – w każdej z kategorii – na które zostanie oddane najwięcej głosów Czytelników i członków Kapituły Plebiscytu. Drugie i trzecie miejsce w każdej z kategorii oznacza zdobycie prestiżowego wyróżnienia.

Kapituła Plebiscytu pracuje w składzie:

Leszek Zegzda – członek Zarządu Województwa Małopolskiego – przewodniczący Kapituły

Tomasz Urynowicz – dyrektor Departamentu Turystyki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego

Małgorzata Cetera-Bulka – prezes zarządu Polska Press Oddział w Krakowie

Wojciech Harpula – redaktor naczelny "Gazety Krakowskiej" Andrzej Wojdyło – doradca zarządu Polska Press Oddział w Krakowie

Jan Wieczorkowski – wiceprezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej Przemysław Bolechowski – prezes Radia Kraków SA

Beata Bala - dyrektor marketingu i impresariatu artystycznego Radia Kraków SA

Andrzej Klimek – prorektor Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie

Szymon Krasicki – profesor Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie

Mariusz Zaród – naczelnik Grupy Podhalańskiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego

Marek Długopolski – sekretarz Kapituły

Laureaci odbiorą nagrody podczas uroczystej gali, która odbędzie się w ośrodku narciarskim Rusiń-Ski w Bukowinie Tatrzańskiej

Tradycyjnie organizatorami konkursu są „Gazeta Krakowska” i samorząd województwa małopolskiego, przy współpracy Małopolskiej Organizacji Turystycznej i Radia Kraków. Patronat honorowy nad konkursem objął Jacek Krupa, marszałek Małopolski. 

Regulamin XV Plebiscytu „Najlepsza Stacja Narciarska Małopolski 2017/2018 - bezpiecznie i rozważnie


Wróć do Aktualności
 
WSPÓŁPRACA
          Kraków
      Małopolska