Strona główna » Aktualności » #NajważniejszeWrócić sezon 2.
drukuj drukuj

AKTUALNOŚCI

Ostatnie aktualności MOT

11-05-2021
Nabór do Systemu Rekomendacji Miejsc Przyjaznych Rowerzystom

30-04-2021
Malopolska en FITUR 2021!

30-04-2021
Małopolska na targach w Dubaju!

20-04-2021
Projekt Certyfikacji Podmiotów Turystycznych

08-04-2021
Zmarł Aleksander Giertler - Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Małopolskiej Organizacji Turystycznej

18-03-2021
Wizyta czeskiej ekipy filmowej w Małopolsce

05-03-2021
Małopolska we francuskim miesięczniku «Terre Sauvage»

10-02-2021
Akcja „Pączki i chrusty na Krakowskie Zapusty”!

#NajważniejszeWrócić sezon 2. 20.11.2020

Małopolska Organizacja Turystyczna we współpracy z Samorządem Województwa Małopolskiego aktywnie włącza się w akcję promowania bezpieczeństwa w górach. Każdego roku na górskich szlakach turystycznych w Małopolsce, wciąż dochodzi do setek różnego rodzaju zdarzeń i wypadków. I niestety nadal jedną z najczęstszych przyczyn wypadków jest mała wiedza turystów o zasadach bezpieczeństwa, brawura oraz przecenianie swoich umiejętności.

Latem tego roku we współpracy z Tatrzańskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym zaprezentowaliśmy Państwu pierwszą serię filmów o bezpieczeństwie w górach, która poświęcona była Tatrom - cieszyła się ona dużym zainteresowaniem i trafiła do szerokiego grona odbiorców. Kontynuując ten jakże niezwykle ważny temat, zapraszamy na drugi, jesienno - zimowy sezon serii  #NajważniejszeWrócić, w ramach, którego zabierzemy Państwaw podróż w kolejne urokliwe małopolskie pasma górskie.

W pierwszym odcinku drugiej serii prezentujemy Babią Górę „Królową Beskidów”. Jak zawsze swoją wiedzą podzielą się eksperci: Bartek Skoczylas – ratownik Beskidzkiej Grupy GOPR, Grzegorz Biedroń - prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej oraz znany już z poprzednich odcinków turysta górski – Adrian. Dowiemy się jak wyglądają małopolskie góry jesienią i jakie warunki panują na szlakach, jak przygotować się na jesienną górską wyprawę i co należy zabrać ze sobą oraz dlaczego Babia Góra potrafi być tak niebezpieczna. Ratownik GOPR przedstawi praktyczne informacje - ważne numery alarmowe oraz  aplikację mobilną na telefon, która w razie wypadku może uratować nam życie. Na koniec muzyczna niespodzianka - fragment koncertu z cyklu "Księżycowe Granie" podczas, którego wystąpił Karol Ochodek, a który to koncert został zarejestrowany przy Schronisku PTTK Markowe – Szczawiny.

W drugim odcinku drugiej serii członkowie grupy "Wichry Beskidu" pokażą i powiedzą dlaczego Małopolska to najlepszy region do biegania w górach. A dzięki pasjonatom dwóch kółek dowiemy się jaką przyjemność można czerpać z górskiej jazdy. Bo Beskidy to nie tylko turystyka piesza.


Zima już jest w Małopolsce!!! Świetnym pomysłem jest spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu i skorzystanie z bogatej oferty małopolskich stacji narciarskich. W trudnym czasie pandemii pamiętajmy o kilku ważnych zasadach bezpieczeństwa na stokach. Jakich? Tego m.in. dowiecie się z najnowszego zimowego odcinka #NajważniejszeWrócić.


Na skitury do Małopolski? Znakomity pomysł – znajdziecie tu  wiele terenów idealnych na wycieczki skiturowe. Zimą, doskonałą formą ruchu są też narty biegowe. Jednak miłośnikom gór, śniegu i nart przypominamy: #NajważniejszeWrócić. 

 

Na zakończenie tegorocznej serii filmów #NajważniejszeWrócić przedstawiamy temat zagrożenia lawinowego w górach. Co daje największą szansę na przeżycie w przypadku lawinowego wypadku? Dowiecie się o tym oglądając finałowy odcinek #NajważniejszeWrócić. Na końcu materiału muzyczna niespodzianka

Na kontynuację serii zapraszamy w 2021 roku.

 

Wszystkie filmy z serii #NajważniejszeWrócić  dostępne są na facebookowym profilu Małopolskiej Organizacji Turystycznej: facebook.com/mot.krakow i na kanale MOT w serwisie YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCOoK_OGCBIKKu0NpTTQXJiw

 

Akcja edukacyjna #NajważniejszeWrócić jest współfinasowana ze środków Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii  w ramach projektu „W małopolskich górach bezpieczniej!”. Partnerami akcji są Województwo Małopolskie i Małopolski System Informacji Turystycznej.

Wróć do Aktualności
 
WSPÓŁPRACA
          Kraków
      Małopolska