Strona główna » Aktualności » Małopolska w rytmie eko!
drukuj drukuj

AKTUALNOŚCI

Ostatnie aktualności MOT

18-11-2022
Co warto zobaczyć w Małopolsce?

29-09-2022
Walne Zebranie Członków Małopolskiej Organizacji Turystycznej

21-09-2022
Ruszył konkurs na projekt maskotki Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023!

20-09-2022
Smak historii odkryty – Juromania zakończona

09-09-2022
Wybierz Turystyczne Skarby Małopolski– naturalnie!

05-09-2022
Polska Zobacz Więcej - Weekend za pół ceny 18-20 i 25-27 listopada 2022

26-08-2022
Nabór na misje gospodarcze w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Norwegii

22-08-2022
Muzyka Zaklęta w Drewnie 2022 - Koncert Zespołu Raz Dwa Trzy w Porębie Wielkiej

Małopolska w rytmie eko! 20.05.2021

Ciepłe, wiosenne i letnie dni sprzyjają aktywnemu wypoczynkowi na świeżym powietrzu i odkrywaniu nowych miejsc w bliższej i dalszej okolicy. Po okresie izolacji społecznej spowodowanej pandemią, każdy tęskni za podróżami, poczuciem wolności i nowymi doświadczeniami. Warto jednak zadbać by podróże były bezpieczne  dla nas samych, ale także dla środowiska naturalnego, które nas otacza.

Małopolska poza głównymi szlakami turystycznymi i popularnymi atrakcjami ma bardzo wiele do zaoferowania odwiedzającym ją turystom. Urokliwe krajobrazy, klimatyczne miasteczka, parki narodowe i krajobrazowe, unikalne rezerwaty przyrody, gęsta sieć tras rowerowych, liczne ścieżki, którymi wśród śpiewu ptaków i szumu wiatru można dotrzeć w miejsca zupełnie nieznane zachęcają do aktywnego zwiedzania regionu.

Dlaczego warto podróżować w rytmie eko?

Podróże w duchu ekoturystyki są bezpieczna dla nas samych i środowiska naturalnego. Przemieszczanie się w małych grupach, w gronie rodziny i najbliższych przyjaciół po mało uczęszczanych trasach turystycznych sprawi, że z pewnością poczujemy się bezpieczni. Wybór ekologicznych środków transportu takich jak pociąg, rower, kajak, czy własne nogi dodatkowo pozytywnie wpłynie też na przyrodę. Tylko kameralne i niespieszne odkrywanie nieznanych miejsc pozwala zaspokoić ciekawość prawdziwego podróżnika, wyciszyć umysł, prawdziwie wypocząć i naładować akumulatory pozytywną energia prosto z natury. 

Ekoturysta czyli kto?

Ekoturysta to człowiek aktywny, poszukujący pięknych krajobrazów i miejsc o wyjątkowych walorach przyrodniczych i krajoznawczych, zainteresowany lokalnymi zwyczajami i tradycjami, chętnie wybiera ekologiczne środki transportu, chętnie nawiązuje kontakty z miejscowymi mieszkańcami, próbuje regionalnych produktów, kupuje w małych sklepikach i  targach, wspierając przy tym lokalną przedsiębiorczość.

Gdzie szukać inspiracji do ekopodróży po Małopolsce?

Małopolska kampanią informacyjno-promocyjną pod hasłem Małopolska w rytmie eko zachęci w sezonie letnim do podróżowania po regionie w zgodzie z naturalnym rytmem przyrody. Od wiosny do jesieni na stronie internetowej visitmalopolska.pl, profilach Odkryj Małopolskę na Facebooku i Instagramie oraz innych kanałach informacyjnych Województwa Małopolskiego publikowane będą materiały pełne podróżniczych inspiracji, gotowych propozycji dłuższych wycieczek i jednodniowych wypadów, ciekawostek turystycznych, prezentacji niezwykłych miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć.

Planując podróże warto sięgnąć do Ekoprzewodników po 5 subregionach Małopolski (dostępne na stronie visitmalopolska.pl w zakładce „Wypoczywaj w rytmie eko”), autorstwa Dominiki Zaręby, autorytetu w dziedzinie ekoturystyki. Zaspokoją one ciekawość każdego miłośnika świadomego i kameralnego podróżowania. Dzięki nim zaplanowanie aktywnego weekendu lub wakacyjnej wyprawy po Małopolsce w rytmie eko, będzie niezwykle proste, a każdy dzień w drodze stanie się fascynującym doświadczeniem.

 

Wróć do Aktualności
 
WSPÓŁPRACA
          Kraków
      Małopolska