Strona główna » Aktualności » Inauguracja 15. Edycji Festiwalu Muzyka Zaklęta w Drewnie
drukuj drukuj

AKTUALNOŚCI

Ostatnie aktualności MOT

18-11-2022
Co warto zobaczyć w Małopolsce?

29-09-2022
Walne Zebranie Członków Małopolskiej Organizacji Turystycznej

21-09-2022
Ruszył konkurs na projekt maskotki Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023!

20-09-2022
Smak historii odkryty – Juromania zakończona

09-09-2022
Wybierz Turystyczne Skarby Małopolski– naturalnie!

05-09-2022
Polska Zobacz Więcej - Weekend za pół ceny 18-20 i 25-27 listopada 2022

26-08-2022
Nabór na misje gospodarcze w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Norwegii

22-08-2022
Muzyka Zaklęta w Drewnie 2022 - Koncert Zespołu Raz Dwa Trzy w Porębie Wielkiej

Inauguracja 15. Edycji Festiwalu Muzyka Zaklęta w Drewnie 31.05.2021

Zapraszamy na inaugurację, która odbędzie się 6 czerwca w dwóch epizodach, a następnie na koncerty zebrane podczas jednego weekendu 6-8 sierpnia 2021! Więcej informacji niebawem!

BINAROWA
Godz. 13:00 I Część Inauguracji 15. edycji Festiwalu Muzyka Zaklęta w Drewnie
Koncert zespołu Wernyhora w kościele pw. św. Michała w Binarowej (UNESCO)
BIECZ
Godz. 18:00 II część Inauguracji 15.edycji Festiwalu Muzyka Zaklęta w Drewnie
Koncert zespołu T/ABORET na Placu Kromera w Bieczu
Wydarzenie w ramach Inauguracji Letniego Sezonu Turystycznego w Małopolsce.

Wernyhora to sanocki zespół world music/folkowy. Grupa ta w swoich muzycznych poszukiwaniach kieruje się głównie w stronę muzyki ludowej i dawnej. W tym pierwszym przypadku muzycy twórczo sięgają głównie do muzycznych tradycji polsko-ukraińskiego pogranicza, a zwłaszcza do muzyki mieszkańców Karpat (od Beskidu Niskiego po Huculszczyznę). Zespół tworzy trójka doświadczonych muzyków: Maciej Harna – etnomuzykolog, multiinstrumentalista, pedagog i stypendysta MKiDN, twórca i wieloletnie lider Orkiestry Jednej Góry Matragony, grający również z KSU i SDM. W Wernyhorze odpowiada za aranżacje muzyczne i lirę korbową. Daria Kosiek – wokalistka o niepowtarzalnym głosie, stypendystka MKiDN. Jej wyjątkowy śpiew nagradzany był głównymi nagrodami m.in. na festiwalach Kropa i Sabałowe Bajania (2019), a ostatni także nagrodą specjalną im. Czesława Niemena. Prócz Wernyhory śpiewa także w kobiecym zespole Widymo. Anna Oklejewicz – multiinstrumentalistka rozkochana w instrumentach smyczkowych, grająca w projektach pagan metalowych i dark folkowych. W Wernyhorze odpowiada za instrumenty smyczkowe, w tym fidel i viela de gamba. Zespół choć istnieje od 2019 r. zdążył już otrzymać Nagrodę Główną i Nagrodę Publiczności na XXX Mikołajkach Folkowych (2020), a także I nagrodę na Festiwalu Muzyki Folkowej Polskiego Radia "Nowa Tradycja" (2021).
T/Aboret. Muzyka pachnąca drewnem, odrobiną łąki odnalezionej i przeniesionej pomiędzy ruchliwe ulice miasta. Pobudzona źródłami, jazzem czy muzyką świata, naświetlana w powolnym procesie dochodzenia do autentyczności na matrycę współczesności, doświadczenia i codzienności.

T/Aboret to jedna opowieść snuta pięcioma różnymi głosami. Wywodząc się z różnych muzycznych światów wyrażają siebie w ethno jazzowych kompozycjach, improwizacjach, rytmicznych wariacjach.
Polskie źródła, lecz język współczesny, miejski, zbudowany na szerokim dostępie do otaczającego świata, połączone wspólną wrażliwością. 5 osób, 13 instrumentów, 1 opowieść pt. „Zielnik pełen czułości”. Koncert promuje wydanie debiutanckiej płyty zespołu T/Aboret - "Cyjanotypia". Dźwiękowe herbarium prowadzące odbiorcę przez świat roślin będących "odrobiną łąki odnalezionej i przeniesionej pomiędzy ulice ruchliwego miasta".
W muzyce zespołu pobrzmiewają echa polskiej muzyki ludowej, jazzowych harmonii, splatają się bliskowschodnie rytmy, energia z klasyczną wrażliwością.
Zagrają :

• Natalia Czekała – fortepian, śpiew
• Mateusz Szemraj – lutnia
• Łukasz Korybalski – trąbka, flugelhorn
• Maciej Szczyciński – kontrabas
• Krzysztof Guzewicz – perkusja świata
Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.
Wróć do Aktualności
 
WSPÓŁPRACA
          Kraków
      Małopolska