Strona główna » Aktualności » Konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat POT 2021
drukuj drukuj

AKTUALNOŚCI

Ostatnie aktualności MOT

29-09-2022
Walne Zebranie Członków Małopolskiej Organizacji Turystycznej

21-09-2022
Ruszył konkurs na projekt maskotki Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023!

20-09-2022
Smak historii odkryty – Juromania zakończona

09-09-2022
Wybierz Turystyczne Skarby Małopolski– naturalnie!

05-09-2022
Polska Zobacz Więcej - Weekend za pół ceny 18-20 i 25-27 listopada 2022

26-08-2022
Nabór na misje gospodarcze w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Norwegii

22-08-2022
Muzyka Zaklęta w Drewnie 2022 - Koncert Zespołu Raz Dwa Trzy w Porębie Wielkiej

16-08-2022
Odkryj Jurę i poznaj smak historii – Juromania 2022

Konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat POT 2021 12.07.2021

Etap regionalny konkursu w województwie małopolskim realizowany jest tradycyjnie przez Małopolską Organizację Turystyczną i potrwa do 19 września 2021 r. Do tego czasu można zgłaszać produkty turystyczne w następujących kategoriach:

  • wydarzenie cykliczne,
  • pakiet usług turystycznych / impreza turystyczna,
  • obiekt,
  • szlak,
  • miejsce / obszar.

Po pozytywnej ocenie formalnej zgłaszanych produktów, regionalna Kapituła Konkursu wytypuje te, które przejdą do etapu ogólnopolskiego. Wśród nich znajdą się: 3 najlepsze produkty turystyczne ubiegające się o Certyfikat POT, (w tym produkt wskazany przez Komisję do ubiegania się o tytuł Certyfikatu Internautów), 1 produkt ubiegający się o Certyfikat Specjalny (dedykowany produktom oryginalnym, mało znanym, mającym niezwykły potencjał, istniejącym na rynku nie dłużej niż dwa lata ) oraz 1 ubiegający się o Złoty Certyfikat POT (produkty wyróżniony Certyfikatem POT w poprzednich edycjach, co najmniej 3 lata temu i zgłoszony w bieżącym konkursie przez MOT jako kandydat w tej kategorii).

Zgłoszenia należy dokonywać za pomocą aplikacji konkursowej na stronie https://konkurs.pot.gov.pl/konkurs wybierając odpowiedzenie województwo oraz nazwę konkursu. Zgodnie z regulaminem dostępnym na w/w stronie prawo zgłaszania kandydatur jest niemal nieograniczone i przysługuje Polskiej Organizacji Turystycznej, regionalnym i lokalnym organizacjom turystycznym, jednostkom samorządu terytorialnego, twórcom produktów turystycznych, podmiotom z branży turystycznej (m. in. przedsiębiorcom turystycznym), organizacjom zrzeszającym przedsiębiorców z dziedziny turystyki, w tym samorządu gospodarczego i zawodowego oraz stowarzyszeniom działającym w tej dziedzinie.

Etap ogólnopolski konkursu zakończy się pod koniec października br. Wyłonionym w drodze konkursu produktom turystycznym zostaną przyznane, w zależności od kategorii: Certyfikaty POT,  Złoty Certyfikat POT lub Certyfikat Specjalny. Jednocześnie w drodze głosowania internetowego na portalu www.polska.travel przyznany zostanie Certyfikat Internautów. Ceremonia wręczenia Certyfikatów POT nastąpi pod koniec bieżącego roku i zakończy tegoroczną edycję konkursu. Produkty turystyczne wyróżnione Certyfikatem POT zostaną włączone w wybrane działania promocyjne POT na rynku krajowym i rynkach objętych działaniami Zagranicznych Ośrodków Polskiej Organizacji Turystycznej do końca następnego roku kalendarzowego. Nagrodą główną dla produktu, który uzyska „Złoty Certyfikat” będzie krajowa  kampania promocyjna w 2022 roku.

Zachęcamy do udziału w konkursie!

Instrukcje pomocne w uzupełnianiu wniosku znaleźć można pod adresem: https://konkurs.pot.gov.pl/konkurs/help/wlasciciel

Wróć do Aktualności
 
WSPÓŁPRACA
          Kraków
      Małopolska