Strona główna » Aktualności » Księżycowe Granie - koncert w schronisku PTTK na Przehybie
drukuj drukuj

AKTUALNOŚCI

Ostatnie aktualności MOT

14-12-2021
Konkurs na najlepszą pracę magisterską z turystyki pn. TERAZ POLSKA TURYSTYKA

02-12-2021
OGŁOSZENIE

23-11-2021
Głosujemy na Magdę!

15-11-2021
OGŁOSZENIE

29-10-2021
Małopolskie Obchody Światowego Dnia Turystyki

26-10-2021
Księżycowe Granie - koncert w schronisku PTTK na Przehybie

04-10-2021
Podsumowanie sezonu turystycznego 2021 r.

24-09-2021
OGŁOSZENIE

Księżycowe Granie - koncert w schronisku PTTK na Przehybie 26.10.2021

Nastała kolorowa jesień. Drzewa przybrały różne barwy, mienią się odcieniami czerwieni, żółci, brązu i zieleni. To piękna pora na wędrówki po lesie i górskie spacery. Taka aura panuje właśnie w Beskidzie Sądeckim, gdzie w Paśmie Radziejowej znajduje się schronisko PTTK na Przehybie! Schronisko położone jest w przepięknym zakątku Polski - na terenie Popradzkiego Parku Krajobrazowego, na wysokości 1175m n.p.m. Usytuowanie schroniska pozwala na uprawianie turystyki pieszej jak i rowerowej i jest idealnym miejscem wypadowym na szlaki Beskidu Sądeckiego. To właśnie tam, 29 października, Małopolska Organizacja Turystyczna, Województwo Małopolskie oraz Powiat Nowosądecki zapraszają Was na kolejny koncert Księżycowego Grania, który odbędzie się w ramach Sądeckich obchodów Światowego Dnia Turystyki! Rozpoczęcie koncertu o godzinie 16:30. 

Znakomity duet Angela Gaber i Tomasz Dybała przygotują spotkanie z polską piosenką i nie tylko. Ich muzyczna opowieść przeniesie Nas w tkliwe góry i rozległe doliny, miejsca gdzie stykają się różne kultury i tradycje, a także tam gdzie nie sięga wzrok...
Angela Gaber, znana na scenie folkowej artystka, inspiracji poszukuje w muzyce różnych kultur, nie pozostając obojętną wobec własnej intuicji w tworzeniu muzyki, jak i identyfikacji z przyrodą, w której pełno jest muzycznych zjawisk i emocji. Artystka z niezwykłą intuicją stosuje gamę środków nawiązując do tradycji ludowych, quasi-dziecięcych zabaw głosem, czy wręcz odrealnionej ekspresji prewerbalnej. Angela ma na swoim koncie dwie płyty. Debiutancką "Opowieści z Ziemi", na której znajdują się współczesne aranżacje tradycyjnych pieśni karpackich. Album został zauważony i doceniony wśród jury konkursów takich jak: Festiwal Folkowy Polskiego Radia - Nowa Tradycja, Mikołajki Folkowe oraz Festiwal Wschody.
"Dobre Duchy" to z kolei płyta z autorskimi kompozycjami zespołu. Album ten znalazł się w pierwszej dziesiątce najlepszych folkowych płyt roku 2015 wg. Wirtualnych Gęśli. Patronat nad płytą objęli m.in. Program 2 Polskiego Radia, Radio RDC, Radio Rzeszów.
Bądźcie z nami na tym magicznym wydarzeniu! Wstęp wolny.
Wróć do Aktualności
 
WSPÓŁPRACA
          Kraków
      Małopolska