Strona główna » Aktualności » 1. Małopolski Festiwal Balonowy „Odlotowa Małopolska”
drukuj drukuj

AKTUALNOŚCI

Ostatnie aktualności MOT

29-09-2022
Walne Zebranie Członków Małopolskiej Organizacji Turystycznej

21-09-2022
Ruszył konkurs na projekt maskotki Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023!

20-09-2022
Smak historii odkryty – Juromania zakończona

09-09-2022
Wybierz Turystyczne Skarby Małopolski– naturalnie!

05-09-2022
Polska Zobacz Więcej - Weekend za pół ceny 18-20 i 25-27 listopada 2022

26-08-2022
Nabór na misje gospodarcze w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Norwegii

22-08-2022
Muzyka Zaklęta w Drewnie 2022 - Koncert Zespołu Raz Dwa Trzy w Porębie Wielkiej

16-08-2022
Odkryj Jurę i poznaj smak historii – Juromania 2022

1. Małopolski Festiwal Balonowy „Odlotowa Małopolska” 5.07.2022

1. Małopolski Festiwal Balonowy odbędzie się w dniach 7-10 lipca br., a balony będzie można ujrzeć nad Przyszową, Pisarzową, Nowym Sączem i Sromowcami Niżnymi. Do walki o Puchar Marszałka Województwa Małopolskiego, który jest główną nagrodą pierwszej edycji „Odlotowej Małopolski", zgłosiło się aż 12 pilotów wraz z załogami! Ponadto będą rozgrywane jeszcze konkurencje o Puchar Prezesa Małopolskiej Organizacji Turystycznej, Puchar Wójta Gminy Łukowica oraz Puchar Wójta Gminy Limanowa. W trakcie festiwalu zaplanowane jest 5 lotów. W ich trakcie piloci wraz z załogami będą mogli zobaczyć piękne i malownicze zakątki południowej Małopolski: Beskid Sądecki, Beskid Wyspowy oraz Pieniny z Przełomem Dunajca. Loty odbędą się oczywiście w miarę możliwości pogodowych. A przy dobrej widoczności widzowie będą mogli zobaczyć piękne widoki w postaci balonów na tle Beskidów i Tatr.

Bazą dla pilotów będzie Gospodarstwo Agroturystyczne Jeżowa Woda w Przyszowej. Jest to wyjątkowy obiekt położony na wzniesieniu, z którego w pogodne dni rozpościera się piękny widok na malowniczy Beskid Wyspowy. Hasłem promocyjnym Jeżowej Wody jest „tradycja w nowoczesnym wydaniu”, co idealnie oddaje charakter tego miejsca. Nowoczesne rozwiązania ekologiczne w postaci fotowoltaiki, ekologicznej klimatyzacji oraz możliwie niskim śladzie węglowym połączone są z architekturą nawiązującą do tradycji lokalnych.

A w jaki sposób można wygrać zawody balonowe? W zawodach liczy się głównie precyzja. Dyrektor Sportowy planuje odpowiednie konkurencje – np. lokalizuje punkt który następnie oznaczony jest krzyżem o ramieniu 5 m., nad który każdy z pilotów powinien nadlecieć i rzucić marker, czyli taśmę obciążoną woreczkiem z piaskiem na końcu. Wygrywa ten, kto rzucił najbliżej środka.

Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych na miejsca startów – przygotowania do lotów porannych będą mogli Państwo obserwować codziennie ok. godziny 6 rano - w piątek w Przyszowej, a w sobotę w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu. Start lotów popołudniowych będzie realizowany ok. godziny 18:30 – w czwartek w Przyszowej, w piątek w Pisarzowej ze Stadionu LKS Olimipa, a w sobotę z polany pod Schroniskiem PTTK Trzy Korony w Sromowcach Niżnych.

Dzięki temu wydarzeniu będą mogli Państwo poczuć namiastkę baloniarstwa, poczuć ciepło bijące z palników oraz zobaczyć i poznać pasję baloniarzy! Wszystkie najważniejsze informacje można znaleźć na załączonym plakacie naszego wydarzenia, albo na Facebookowej stronie „I. Małopolski Festiwal Balonowy "Odlotowa Małopolska"”, gdzie będą na bieżąco publikowane informacje dotyczące lotów. Relacje z lotów i istotne komunikaty będą też publikowane na Facebookowych stronach Małopolskiej Organizacji Turystycznej i Kraków Balloon Team. Do zobaczenia! Szukajcie balonów na małopolskim niebie – Małopolska ZAPRASZA!

Program Festiwalu może ulec zmianie. Loty odbędą się wyłącznie przy sprzyjających warunkach atmosferycznych. Decyzję o rozpoczęciu lotów podejmuje Dyrektor Sportowy wydarzenia.

 

Wróć do Aktualności
 
WSPÓŁPRACA
          Kraków
      Małopolska