Strona główna » Aktualności » Odkryj Jurę i poznaj smak historii – Juromania 2022
drukuj drukuj

AKTUALNOŚCI

Ostatnie aktualności MOT

18-11-2022
Co warto zobaczyć w Małopolsce?

29-09-2022
Walne Zebranie Członków Małopolskiej Organizacji Turystycznej

21-09-2022
Ruszył konkurs na projekt maskotki Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023!

20-09-2022
Smak historii odkryty – Juromania zakończona

09-09-2022
Wybierz Turystyczne Skarby Małopolski– naturalnie!

05-09-2022
Polska Zobacz Więcej - Weekend za pół ceny 18-20 i 25-27 listopada 2022

26-08-2022
Nabór na misje gospodarcze w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Norwegii

22-08-2022
Muzyka Zaklęta w Drewnie 2022 - Koncert Zespołu Raz Dwa Trzy w Porębie Wielkiej

Odkryj Jurę i poznaj smak historii – Juromania 2022 16.08.2022

otyw przewodni tegorocznej edycji: „Poczuj smak historii” to obietnica odkrycia niezwykłych tajemnic Jury, poznania legend, niezwykłych opowieści, ale także smaków lokalnych produktów i potraw, których receptury przekazywane były z pokolenia na pokolenie. Rekonstrukcje i pokazy historyczne, wycieczki z przewodnikami, zwiedzanie miejsc na co dzień niedostępnych, jarmarki, degustacje, warsztaty edukacyjne, rzemieślnicze i kulinarne, konkursy z nagrodami  i koncerty - to tylko niektóre atrakcje jakie w tym roku przygotowali organizatorzy. Nie zabraknie również propozycji dla wielbicieli aktywnego wypoczynku: biegi, rajdy, marsze nordic walking, eksploracja jaskiń, a nawet możliwość spróbowania własnych sił we wspinaczce skałkowej - to sposób by poznać jurę poprzez sport i rekreację.  

Juromania jest wyjątkowym w skali kraju projektem - efektem owocnej współpracy dwóch województw: Małopolski i Śląska, koordynatora projektu Związku Gmin Jurajskich oraz Organizatorów licznych atrakcji. Bogatym i urozmaiconym programem, co roku, przyciąga tysiące turystów na zamki na Szlaku Orlich Gniazd, jurajskie szlaki turystyczne, do zabytkowych kościołów i klasztorów, jaskiń, na Pustynię Błędowską, do Doliny Prądnika, czy do Olkusza.

To co wyróżnia Joromanię na tle innych wydarzeń, to jej szeroki zasięg, liczba i różnorodność atrakcji oraz możliwość aktywnego udziału we wszystkich punktach programu. Program został przygotowany tak, aby sprostać najbardziej wymagającym oczekiwaniom dużych i małych uczestników. Juromania to wydarzenie interaktywne, oddziałujące na wszystkie zmysły.

Podczas tegorocznej edycji w Małopolsce swoje podwoje otworzy 5 zamków: Zamek w Bydlinie, Zamek Rabsztyn, Zamek Pieskowa Skała, Zamek Tenczyn w Rudnie oraz Zamek Korzkiew.

Atrakcji nie zabraknie również na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego, w Dolinie Prądnika podczas zwiedzania Pustelni bł. Salomei, Kościółka na Wodzie w Ojcowie, Stawów Hodowlanych Pstrąga Ojcowskiego, w Olkuszu, w Jaskiniach Wierzchowskiej i Nietoperzowej, Dolinie Będkowskiej oraz na Pustyni Błędowskiej w czasie nocnego „Rajdu Świetlika”. W Krakowie będzie można zwiedzić na co dzień niedostępne przestrzenie Zakonu Paulinów na Skałce oraz aktywnie wypocząć podczas Pikniku Edukacyjnego na Polanie Lea w Lasku Wolskim.

Na terenie Śląska szlak Juromianii wiedzie przez Częstochowę, Olsztyn, Żarki, Złoty Potok, Ogrodzieniec, Smoleń, Zawiercie, Koziegłowy, Siewierz i inne lokalizacje.

Szczegóły programu oraz wszelkie niezbędne informacje są dostępne na stronie internetowej: juromania.pl. Warto jak najszybciej zaplanować swoją wizytę na Juromanii, szczególnie, że na niektóre wydarzenia obowiązują wcześniejsze rezerwacje.

Wróć do Aktualności
 
WSPÓŁPRACA
          Kraków
      Małopolska