Strona główna » Małopolska Wieś z Tradycją
drukuj drukuj

MAŁOPOLSKA WIEŚ Z TRADYCJĄ

Ostatnie aktualności MOT

29-04-2024
BO Małopolska: Zdecyduj jakie projekty warto zrealizować!

16-04-2024
Dotacje dla branży HoReCa

11-04-2024
Dodatkowy nabór dla szkół ponadpodstawowych w ramach projektu „Poznaj region – wyprawy turystyczne po małopolsce”

18-03-2024
3. Małopolski Festiwal Balonowy "Odlotowa Małopolska"

27-02-2024
Nabór uczestników na wyprawy turystyczne po Małopolsce organizowane w ramach projektu „Poznaj region - wyprawy turystyczne po Małopolsce”

04-01-2024
Dajcie się ugościć zimą w Małopolsce! Program „Małopolska Aktywnie Zimą” podpowie, czego nie możecie przegapić!

08-12-2023
Odkryj Małopolskę: Choinki pod choinkę – od RMF FM i Małopolski!

23-11-2023
Małopolska na targach TT Warsaw

 

Małopolska Wieś z Tradycją

Produkt „Małopolska wieś z tradycją”, zawierający oferty 13 gospodarstw i obiektów agroturystycznych, jest zaproszeniem do przyjazdu na małopolską wieś i poznawania najpiękniejszych ludowych tradycji i obrzędów, które są od stuleci kultywowane w Małopolsce.
Gospodarze to pasjonaci, ludzie wyjątkowi, otwarci, znający i pielęgnujący historię i tradycje swoich „Małych Ojczyzn”, chętnie spędzający czas ze swoimi Gośćmi, prezentując im lokalne zabytki, folklor i zwyczaje.

”Małopolska Wieś z tradycją” to oferty 13 obiektów:

 

Pobierz katalog Małopolska Wieś z Tradycją:

- w języku polskim

- w języku angielskim

Małopolska Wieś Pachnąca Ziołami

Orzeźwiający zapach mięty, aromaty tymianku i oregano oraz kojącą woń melisy poczujemy na Szlaku Małopolskiej Wsi Pachnącej Ziołami. Szlak ten objął 19 gospodarstw agroturystycznych, w których uprawia się zioła tradycyjnymi, ekologicznymi metodami. Wszyscy gospodarze posiadają rozległą wiedzę o roślinach, a w ich ogrodach ziołowych rosną m.in. melisa, kolendra, lubczyk, mięta, oregano, rozmaryn, tymianek, szałwia, lawenda, mniszek lekarski (popularny mlecz). Dzięki temu w gospodarstwach agroturystycznych można skosztować potraw przygotowywanych z dodatkiem świeżych ziół oraz wielu innych przysmaków wyrabianych tradycyjnymi metodami, takich jak likiery, herbaty, nalewki, konfitury i miody, a nawet lecznicze syropy przeciwkaszlowe. Chętni mogą skorzystać też z oryginalnych zabiegów odnowy biologicznej.

 

Pobierz katalog Małopolska Wieś Pachnąca Ziołami:

- w języku polskim

- w języku angielskim

Małopolska Wieś dla Dzieci

Szlak pod nazwą „Małopolska Wieś dla Dzieci” tworzy 14 gospodarstw agroturystycznych, dysponujących infrastrukturą umożliwiającą aktywne, urozmaicone, a przede wszystkim bezpieczne spędzenie czasu dzieciom w różnym wieku, jak również ich rodzicom. Każdy obiekt posiada bezpieczny, ogrodzony teren z placem zabaw, a część gospodarstw ma także dodatkowe atrakcje – takie jak park linowy czy basen. Z oferty gospodarstw agroturystycznych mali goście wraz z rodzicami mogą korzystać przez cały rok i spędzać tam zarówno weekendy, jak i całe wakacje. Dzieci poprzez zabawę poznają m.in. tradycje i obyczaje wiejskie, małopolską przyrodę, a także legendy i opowieści związane z regionem. Właściciele gospodarstw proponują różnorodne warsztaty edukacyjno-artystyczne, konkursy oraz wycieczki.

 

Pobierz katalog Małopolska Wieś dla Dzieci:

- w języku polskim

- w języku angielskim

Małopolska Wieś w Siodle

Małopolska Wieś w Siodle to oferty 15 gospodarstw proponujących zarówno pobyty kilkudniowe, jak i weekendowe, specjalizujących się w usługach z wykorzystaniem dziedzictwa kulturowego wsi, lokalnych tradycji, produktów tradycyjnych. Goście mogą spróbować jazdy konnej w terenie, a ci którzy chcieliby rozpocząć swoją przygodę z jeździectwem, mają możliwość nauki z instruktorem. Właściciele obiektów to miłośnicy koni i przyrody, posiadający niezbędne uprawnienia oraz infrastrukturę do jazdy konnej, co gwarantuje bezpieczną jazdę na zdrowych, zadbanych koniach. Organizowane są również kuligi, przejazdy bryczkami, zawody jeździeckie. W ofercie wielu gospodarstw znajdują się ponadto dodatkowe atrakcje, np. posiłki kuchni regionalnej z wykorzystaniem produktów z własnego gospodarstwa, warsztaty artystyczne, sportowe czy kulinarne, zwiedzanie okolicznych zabytków.

 

Pobierz katalog Małopolska Wieś w Siodle:

- w języku polskim

- w języku angielskim

 
WSPÓŁPRACA
          Kraków
      Małopolska