MSIT
Strona główna » Aktualności » Rozwój turystyki górskiej w Małopolsce
drukuj drukuj

AKTUALNOŚCI

Ostatnie aktualności MOT

24-06-2019
Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Małopolskiej Organizacji Turystycznej

19-06-2019
Od Bożego Ciała rusza Otwarty Szlak Architektury Drewnianej!

14-06-2019
Otwarty Szlak Architektury Drewnianej 2019 - ruszamy z akcją udostępniania drewnianych obiektów

24-05-2019
Inauguracyjny koncert na żywo Festiwal "Muzyka Zaklęta w Drewnie" w Starym Sączu

20-05-2019
Rozwój turystyki górskiej w Małopolsce

09-05-2019
13. edycja Festiwalu "Muzyka Zaklęta w Drewnie"

06-05-2019
Małopolska na Europafest w Turyngii

02-05-2019
Letni Sezon Turystyczny w Małopolsce otwarty!

Rozwój turystyki górskiej w Małopolsce 20.05.2019

17 maja w Krościenku nad Dunajcem miało miejsce spotkanie przedstawicieli środowisk zainteresowanych rozwiązaniem kwestii budowy schroniska na Lubaniu oraz promocją Głównego Szlaku Beskidzkiego. Samorząd Województwa Małopolskiego reprezentował Grzegorz Biedroń – Prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej.


Spotkanie, dzięki uprzejmości Wójta Jana Dydy, odbyło się w Urzędzie Gminy Krościenko nad Dunajcem. Wśród osób obecnych na spotkaniu nie zabrakło reprezentantów Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych oraz Nadleśnictwa Krościenko, Centralnego Ośrodka Turystyki Górskiej PTTK w Krakowie, Spółki Karpaty zarządzającej schroniskami PTTK, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego oraz Małopolskiego Instytutu Kultury.


Na spotkaniu dyskutowano o idei budowy schronisk w Małopolsce we współpracy z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych i wspieraniu rozwoju turystyki w południowej Małopolsce: zrównoważonej turystyki górskiej, mało inwazyjnej w stosunku do środowiska naturalnego. Obecni na spotkaniu zaoferowali wsparcie PTTK w budowie schroniska na Lubaniu w miejscu z tradycją, gdzie stało dawne schronisko. Budowa tego schroniska jest elementem opracowywanej przez Województwo Małopolskie strategii budowy schronisk górskich, którą koordynuje Małopolska Organizacja Turystyczna.


W sferze zainteresowań Województwa Małopolskiego i Małopolskiej Organizacji Turystycznej znajduje się promocja oferty turystycznej związanej z Głównym Szlakiem Beskidzkim, czyli szlakiem, który aktualnie przebiega od Ustronia w Beskidzie Śląskim, do Wołosatego w Bieszczadach. Jest to najdłuższy w Polsce szlak pieszy – liczy 519 km. Wiedzie przez trzy województwa i kilka grup górskich, pokazując różnorodny krajobraz, a także liczne ciekawostki przyrodnicze i historyczne. Został oznakowany w latach 1924-1925 z inicjatywy Kazimierza Sosnowskiego i nosi jego imię. Promocja szlaku wiąże się ze współpracą z Polską Organizacją Turystyczną i współpracą międzyregionalną. Jako wzór budowania produktu turystycznego w oparciu o szlak i jego promocję Prezes MOT wskazał Rennsteig w Turyngii – Regionie Partnerskim Małopolski.

Wróć do Aktualności
 
WSPÓŁPRACA
          Kraków
      Małopolska