Strona główna » Aktualności » Rozwój turystyki górskiej w Małopolsce
drukuj drukuj

AKTUALNOŚCI

Ostatnie aktualności MOT

02-06-2020
Prowadzisz obiekt noclegowy? Poznaj wytyczne dotyczące bezpieczeństwa i dołącz do Programu

27-05-2020
Pamiątkowa Odznaka Turystyczna z okazji 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły

26-05-2020
Prognozy dot. scenariuszy rozwoju sytuacji w gospodarce turystycznej w Małopolsce do roku 2021 wraz z rekomendacjami dla regionalnej polityki turystyc

22-05-2020
Karczmy Małopolskiej Trasy Smakoszy zapraszają w swoje progi!

18-05-2020
Letni sezon turystyczny w Małopolsce WYSTARTOWAŁ!

17-05-2020
Letni sezon turystyczny w Małopolsce wystartował!

15-05-2020
Cykl koncertów "Księżycowe granie"

12-05-2020
Chcesz wygrać rejs balonem nad Małopolską? Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie!

Rozwój turystyki górskiej w Małopolsce 20.05.2019

17 maja w Krościenku nad Dunajcem miało miejsce spotkanie przedstawicieli środowisk zainteresowanych rozwiązaniem kwestii budowy schroniska na Lubaniu oraz promocją Głównego Szlaku Beskidzkiego. Samorząd Województwa Małopolskiego reprezentował Grzegorz Biedroń – Prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej.


Spotkanie, dzięki uprzejmości Wójta Jana Dydy, odbyło się w Urzędzie Gminy Krościenko nad Dunajcem. Wśród osób obecnych na spotkaniu nie zabrakło reprezentantów Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych oraz Nadleśnictwa Krościenko, Centralnego Ośrodka Turystyki Górskiej PTTK w Krakowie, Spółki Karpaty zarządzającej schroniskami PTTK, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego oraz Małopolskiego Instytutu Kultury.


Na spotkaniu dyskutowano o idei budowy schronisk w Małopolsce we współpracy z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych i wspieraniu rozwoju turystyki w południowej Małopolsce: zrównoważonej turystyki górskiej, mało inwazyjnej w stosunku do środowiska naturalnego. Obecni na spotkaniu zaoferowali wsparcie PTTK w budowie schroniska na Lubaniu w miejscu z tradycją, gdzie stało dawne schronisko. Budowa tego schroniska jest elementem opracowywanej przez Województwo Małopolskie strategii budowy schronisk górskich, którą koordynuje Małopolska Organizacja Turystyczna.


W sferze zainteresowań Województwa Małopolskiego i Małopolskiej Organizacji Turystycznej znajduje się promocja oferty turystycznej związanej z Głównym Szlakiem Beskidzkim, czyli szlakiem, który aktualnie przebiega od Ustronia w Beskidzie Śląskim, do Wołosatego w Bieszczadach. Jest to najdłuższy w Polsce szlak pieszy – liczy 519 km. Wiedzie przez trzy województwa i kilka grup górskich, pokazując różnorodny krajobraz, a także liczne ciekawostki przyrodnicze i historyczne. Został oznakowany w latach 1924-1925 z inicjatywy Kazimierza Sosnowskiego i nosi jego imię. Promocja szlaku wiąże się ze współpracą z Polską Organizacją Turystyczną i współpracą międzyregionalną. Jako wzór budowania produktu turystycznego w oparciu o szlak i jego promocję Prezes MOT wskazał Rennsteig w Turyngii – Regionie Partnerskim Małopolski.

Wróć do Aktualności
 
WSPÓŁPRACA
          Kraków
      Małopolska