Strona główna » Aktualności » Dotacje dla branży HoReCa
drukuj drukuj

AKTUALNOŚCI

Ostatnie aktualności MOT

14-06-2024
Konkursu na „Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej 2024” ogłoszony!

29-04-2024
BO Małopolska: Zdecyduj jakie projekty warto zrealizować!

16-04-2024
Dotacje dla branży HoReCa

11-04-2024
Dodatkowy nabór dla szkół ponadpodstawowych w ramach projektu „Poznaj region – wyprawy turystyczne po małopolsce”

18-03-2024
3. Małopolski Festiwal Balonowy "Odlotowa Małopolska"

27-02-2024
Nabór uczestników na wyprawy turystyczne po Małopolsce organizowane w ramach projektu „Poznaj region - wyprawy turystyczne po Małopolsce”

04-01-2024
Dajcie się ugościć zimą w Małopolsce! Program „Małopolska Aktywnie Zimą” podpowie, czego nie możecie przegapić!

08-12-2023
Odkryj Małopolskę: Choinki pod choinkę – od RMF FM i Małopolski!

Dotacje dla branży HoReCa 16.04.2024

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła nabór wniosków na dotacje z Krajowego Planu Odbudowy dla sektorów hotelarskiego, gastronomicznego, cateringowego (HoReCa) oraz turystycznego i kulturalnego. To jeden z pierwszych naborów z KPO, który rozpocznie się 6 maja. Kwota dofinansowania wynosi ponad 1,2 mld zł.

Dotację można otrzymać do wysokości 90% kosztów inwestycji, maksymalna kwota wsparcia to 540 tysięcy złotych. Realizacja projektu, na który przyznane zostanie dofinansowanie nie powinna być dłuższa niż 12 miesięcy i musi zakończyć się przed 31 stycznia 2026 r.

Celem wsparcia jest zabezpieczenie przedsiębiorstw przed potencjalnymi kryzysami poprzez zachęcanie do działań dywersyfikujących i rozwijających ich działalność. W ramach konkursu przedsiębiorcy mają możliwość ubiegania się o dofinansowanie na inwestycje takie jak: roboty budowlane, zakup środków trwałych, a także wartości niematerialne i prawne.

Wsparcie może obejmować również:

Zieloną transformację – wydatki związane z działaniami w obszarze gospodarki obiegu zamkniętego, podnoszeniem efektywności energetycznej oraz wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii,

Transformację cyfrową – np. koszty związane z oprogramowaniem do zarządzania zamówieniami, rozwijaniem sklepu internetowego czy platform sprzedażowych,

Usługi szkoleniowe – obejmujące zdobywanie nowych umiejętności przez pracowników lub ich przekwalifikowanie, a także wsparcie w zakresie obsługi klienta,

Usługi rozwojowe – np. opracowanie nowego modelu biznesowego czy procedur technicznych.

Wnioski będzie można składać od 6 maja do 5 czerwca 2024 r.

Operatorem projektu „Nowe inwestycje w sektorze HoReCa – wsparcie dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z regionu nr 3 tj. województwa małopolskiego, lubelskiego, podkarpackiego oraz świętokrzyskiego w ramach Inwestycji A1.2.1 KPO” jest Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.

Szczegółowe informacje na temat projektu są dostępne na stronie internetowej projektu https://horeca.marr.pl/ oraz  w social mediach.

 


Wróć do Aktualności
 
WSPÓŁPRACA
          Kraków
      Małopolska